ספרים חדשים בספריה

ספרים חדשים בספריה

פירוט קצר על ספרים חדשים שהגיעו לספריה בחודש פברואר

  1. לס / אנדרו שון גדיד

מי אמר שאיננו יכולים לברוח מהצרות שלנו? ארתור לס, סופר שהקרירה שלו מדשדשת, עומד לחגוג יום הולדת חמישים, כשהוא מקבל הזמנה לחתונת האקס שלו…

  • המתיקות שבתחתית הפאי / אלן ברדלי.

סיפור מרתק ונוקב על מעמד וחברה, ספר מתח מלא הומור שנון, המצליח להונות את המיומן שבקוראים עד לסופו ממש. זהו קיץ של 1950, שורה של אירועים בלתי מוסברים נוחתת על אחוזה אנגלית מתפוררת, שבה גרה משפחתה של פלביה.

  • לקנות את לנין וסיפורים אחרים. / מירוסלב פנקוב

עד לאן צריך בולגרי צעיר לנסוע כדי להיפטר מצלו של סבו הקומוניסט? וכמה שנים צריכות לעבור עד שמאהב מת לא יעורר את קנאתו של הבעל?

4. הזמן שנפער / ג'נט ויטרסון

ליאו, איש עסקים מצליח, חושד כי אשתו הזמרת היפהפייה וההרה, מימי, מנהלת רומן עם חברו הטוב קסנו. הקנאה מעבירה אותו על דעתו והוא משלח את התינוקות שנולדה לארץ רחוקה. מימי , נעלמת לחיים שאינם חיים. אלמן אוסף את התינוקת הנטושה ומגדל אותה באהבה..עלילת הזמן שנפער – גירסת הכיסוי למחזה "אגדת חורף", של ויליאם שייקספיר – אמנם מתרחשת בלונדון, פריז וארה"ב של ימינו, אך מספרת סיפור על לבבות שבורים שנרפאים, סיפור של נקמה וסליחה, סיפור על מה שאבד ומה שנמצא.

5. אשת הפייראט היהודי / אילן שיינפלד

אביו של שמואל פלאח הועיד אותו עם לידתו להיות רב, רב חובל ורב חבלה – לנקום במלכות ספרד הרשעה שגירשה את יהודיה מעל אדמתה כשישים שנה קודם לכן,

בבגרותם הופכים שמואל ואחיו לפיראטים הרודפים על פני הימים את ספינותיה של ספרד ומפתחים כלפיה יחס של הערצה ואיבה.

סיפורו האמתי של שודד הים היהודי, שמואל פלאח, דיפלומט ורב, סוחר ומרגל, שפעל בשירות סולטן מרוקו במהלך המאה ה-16, נשזר בידיו של אילן שיינפלד בסיפורה הבדוי של מאליקה, רעייתו אוצרו ואסונו…

  • סצנות מברצלונה / מרסה רודורדה

סופרת קטלונית מתארת טיול סיפורי במרחב ובזמן. גיבורי הסיפור הם בשר ודם, וכך גם השוק בשכונת גראסיה של פעם, בית קולנוע עירוני, אזורים כפריים שמתהלכים בהם ילדים ועלילות.

  • ניצוץ של אור / ג'ודי פיק

 יום סתיו מתחיל ככל יום שגרתי ב"מרכז" – מרפאה לבריאות האישה שמציעה בין השאר שירותי הפלה. ואז, בשעת בוקר מאוחרת, נכנס אדם חמוש נואש ונסער פורץ פנימה, פותח באש ושובה בני ערובה.

יו מילוי ממהר להגיע לזירה. בתור איש המשא ומתן לחילוץ בני ערובה, הוא מכין את השטח ועומד ליצור קשר עם היורה. בדיוק אז הוא מקבל הודעה בטלפון הנייד – מבתו בת החמש עשרה, רן, שנמצאת במרפאה.

  • צבע החלב/ נל ליישון

אנו נמצאים באנגליה הכפרית ב-1830. הזמן חולף בקצב עונות השנה ועבודות המשק המשפחתי העני שבו גדלה מרי.

מרי היא נערה בת חמש עשרה, הקטנה בארבע אחיות לא רצויות החיות עם אב שלא חוסך שבטו, אם וסבא נכה. בין חליבת הפרות, זמני הזריעה והקציר ותפריט של לחם, תה וקצת גבינה – נפשה של שרה, פורחת מתרוממת הודות לשמחת החיים שלה.

יום אחד משתנים חייה של מרי מקצה לקצה: אביה נפטר מהבת הלוקה בצליעה קלה, והיא נשלחת לגור בביתו של הכומר ולטפל באשתו החולה.

בעזרת הכומר לומדת מרי לקרוא ולכתוב – בתקופה הזו מתחילה דרמת חיים אחרת, המסופרת בגוף ראשון, בקול אישי, קול נעורים חד-פעמי, כאוב ולירי.

  1. הסיפור שלי / מישל אובמה

הגברת הראשונה של ארה"ב, שנתיים לאחר עזיבת הבית הלבן, מפרסמת סיפור חושפני על חייה בארבעים השנים האחרונות.

תזכורת לקוראים:

הספרייה פתוחה לציבור בימים שני 16:30-17:30

ביום ששי 12:00-13:15.

ביום חמישי 28/2 בשעה 20:30. נקיים "מועדון קריאה" ראשון בהנחיית יעל צ'ביק.

הנושא: ספרו של מאיר שלו "שניים דובים"

במועדון הקיבוץ שבבריכה.

השארת תגובה